W Akademii Policji w Szczytnie organizowane jest szkolenie z zakresu dokonywania oceny zabezpieczeń obiektów infrastruktury krytycznej oraz obiektów o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa. Nasza Uczelnia w trakcie jego realizacji kooperuje z Polską Izbą Systemów Alarmowych, mając na względzie potrzebę wymiany doświadczeń ze specjalistami reprezentujących różne dziedziny. 21 listopada 2024 r. przedstawiciele PISA przekazali pamiątkową statuetkę na ręce Komendanta-Rektora APwSz w
Policjanci w czasie wolnym od służby, zauważyli pojazd w rowie. Naturalnym odruchem funkcjonariuszy jest chęć udzielenia pomocy, wobec czego zainteresowali się losem kierowcy. Okazało się, że kierującemu nic się nie stało, jednak wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Wezwali patrol policjantów, którzy sprawdzili jego trzeźwość. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
18 listopada 2024 r. o godzinie 12:00 w auli im. Władysława Stasiaka w budynku Biblioteki rozpoczęła się uroczysta promocja 100 absolwentów Akademii Policji w Szczytnie na pierwszy stopień w korpusie oficerów młodszych Policji. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili Pan Tomasz Siemoniak – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz nadinsp. Marek Boroń – Komendant Główny Policji.
14 listopada 2024 roku w Bibliotece Akademii Policji w Szczytnie odbyło się uroczyste rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego. Oficjalnego otwarcia dokonała Zastępca Komendanta-Prorektor Akademii Policji w Szczytnie, insp. dr Monika Porwisz. W szkoleniu udział weźmie 143 funkcjonariuszy.
W dniach 13-15 listopada 2024 r. nauczyciele akademiccy Zakładu Studiów nad Bezpieczeństwem Publicznym Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie przeprowadzili doskonalenie zawodowe lokalne dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w zakresie realizacji akcji i operacji policyjnych z wykorzystaniem ,,Symulatora działań policji w sytuacjach kryzysowych”.
„Razem przeciwko kradzieży treści wideo” – pod taką nazwą w ubiegłym tygodniu odbyła się Ogólnopolska Konferencja Policyjno-Prokuratorska organizowana przez Stowarzyszenie Sygnał, Biuro Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej Komendy Głównej Policji oraz Akademię Policji w Szczytnie pod patronatem Prokuratury Krajowej.
Wręczenia nagrody Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dla nauczyciela akademickiego za całokształt dorobku naukowego na ręce prof. Mieczysława Goettela dokonały insp. dr Monika Porwisz – Zastępca Komendanta-Prorektor APwSz i mł. insp. dr Beata Bekulard – Dyrektor Instytutu Nauk Prawnych WBiNP APwSz.
W czwartek, 14 listopada 2024 r., słuchacze, studenci oraz kadra Akademii Policji w Szczytnie po raz kolejny bezinteresownie podzielili się swoim najcenniejszym darem. Zbiórkę krwi zorganizowano w ramach akcji "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna".
W dniach od 04 do 08 listopada 2024 r. w Akademii Policji w Szczytnie miało miejsce spotkanie zespołu, którego celem było opracowanie projektu programu doskonalenia zawodowego centralnego prowadzonego w formie kursu specjalistycznego dla policjantów ruchu drogowego wykonujących czynności na miejscu zdarzenia drogowego z wykorzystaniem symulatora.
Dziś obchodzimy 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada 1918 r. Polska po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. Tego dnia w całym kraju odbywają się uroczystości, w których udział wzięło kierownictwo polskiej Policji oraz przedstawiciele Akademii Policji w Szczytnie.
7 listopada 2024 r. w Bibliotece Akademii Policji w Szczytnie odbyło się spotkanie okolicznościowe z okazji 70. rocznicy powstania Klubu Sportowego Gwardia Szczytno - klubu, który przez wiele lat związany był ze szczycieńską Uczelnią oraz miastem.
Policjanci każdego dnia mierzą się z wyzwaniami mającymi kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Ta niezwykle trudna w dzisiejszych czasach służba wymaga poświęcenia i determinacji. Mając na względzie wyzwania związane z koniecznością zwiększania stanu zatrudnienia w Policji, w Komendzie Głównej Policji trwają prace nad przygotowaniem rozwiązań zwiększających motywację oraz atrakcyjność służby w Policji.
Utrwalanie obrazu za pomocą zdjęć daje nam możliwość dokumentowania naszej codzienności. Wspomnienia są ulotne a zdjęcia są czymś co pozwala nam przechowywać je dłużej.
Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć. Prezentujemy w niej przegląd wydarzeń, które miały miejsce na terenie Akademii Policji w Szczytnie w październiku 2024 roku - PAŹDZIERNIK W OBIEKTYWIE.
29 października 2024 r. naszą Uczelnię odwiedzili przedstawiciele Szczycieńskiego Koła Diabetyków w ramach akcji „Poznajmy Szczytno”. To druga edycja inicjatywy, której Akademia Policji w Szczytnie jest partnerem.
14 października 2024 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał Ustawę z dnia 1 października 2024 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z utworzeniem oddziałów o profilu mundurowym oraz ułatwieniem powrotu do służby w Policji i Straży Granicznej. Celem ustawy jest zwiększenie efektywności prowadzonych postępowań kwalifikacyjnych do służby w Policji i Straży Granicznej oraz stworzenie możliwości pozyskania do tych formacji jak największej liczby kandydatów odpowiadających potrzebom służby.
Informujemy, że po 1.01.2025 r. dotychczasowe zasady obliczania policyjnych emerytur będą nadal obowiązywać. Oznacza to, że funkcjonariusze przyjęci do służby przed 1.01.2013 r. nadal będą mogli uzyskać uprawnienia emerytalne po 15 latach służby. Natomiast, jeżeli po 1.01.2025 r. osiągną, co najmniej 25-letni staż służby, będą mieli prawo wyboru, zgodnie ze schematem przedstawionym w załączniku.
W dniach 24-25 października 2024 r. istotnym wydarzeniem w Akademii Policji w Szczytnie w relacjach polsko-litewskich była wizyta Szefa Litewskiej Szkoły Policji w Kownie, Robertasa Šimulevičiusa oraz jego Zastępcy, dra Mindaugasa Biliusa, której efektem było podpisanie porozumienia pomiędzy obiema uczelniami w sprawie zacieśnienia współpracy w dziedzinie edukacji i badań.
24 października 2024 r. w Warszawie odbyła się XXVI Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Bezpieczeństwa Granic inSec 2024 pod patronatem ministerstw: spraw wewnętrznych i administracji, obrony narodowej i spraw zagranicznych. Wydarzenie zgromadziło ponad 200 czołowych ekspertów, którzy podczas dyskursu omówili najnowsze wyzwania i strategie w zakresie ochrony granic. Była to wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk.
W dniach od 14 do 25 października 2024 r. w naszej Uczelni odbywał się kurs przygotowujący nauczycieli policyjnych do efektywnego posługiwania się narzędziami umożliwiającymi kształcenie na odległość. W przedsięwzięciu wzięło udział 20 funkcjonariuszy reprezentujących szkoły Policji z całej Polski.
23 października 2024 r. uczestnicy XVII Europejskiego Spotkania Integracyjnego Polskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku zapoznali się z infrastrukturą sportową i dydaktyczną Akademii Policji w Szczytnie. W przedsięwzięciu udział wzięło blisko 110 osób z całej Europy.
22 października 2024 r. o godzinie 9.50 w siedzibie Wydziału Edukacji Historycznej Gabinetu Komendanta Głównego Policji w Warszawie rozpoczęła się konferencja, poświęcona udziałowi policjantów w Powstaniu Warszawskim. Wykłady odbywają się w Sali im. Państwowego Korpusu Bezpieczeństwa, co idealnie koresponduje z tematem sympozjum.
22 października br. w Akademii Policji w Szczytnie odbyła się 2. edycja seminarium naukowo-praktycznego pn. „Służba w Policji – zawód z pasją”. W imieniu kierownictwa Uczelni wydarzenie zainaugurowała insp. dr Monika Porwisz – Zastępca Komendanta-Prorektor Akademii Policji w Szczytnie.
W dniach od 14 do 18 października 2024 r. w naszej Uczelni przeprowadzony został kurs przygotowujący funkcjonariuszy, wykonujących zadania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej, do realizacji zadań w zakresie neutralizacji miejsc nielegalnej produkcji narkotyków.
20 października 2024 r. odbyła się 6. edycja Mistrzostw Szczytna w Biegu 12-godzinnym. Rywalizacja toczyła się wokół Jeziora Domowego Dużego, a dobrowolne wpłaty uczestników wydarzenia wesprą Grzegorza Przybyłowskiego walczącego z ciężką chorobą. W gronie biegaczy nie mogło zabraknąć przedstawicieli kadry i studentów Akademii Policji w Szczytnie, którzy z uśmiechem na ustach pokonali łącznie 606 kilometrów.
18 października to Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. W całej Europie w tym dniu organizowane są różne przedsięwzięcia mające upamiętniać ofiary handlu ludźmi, jak też podnosić świadomość na temat tego procederu. Zagadnienia te są szczególnie ważne w środowisku policyjnym, dlatego też Akademia Policji w Szczytnie aktywnie włączyła się w obchody poprzez organizację wykładów otwartych i wystawy zasobów bibliotecznych.
Strona 1 z 77