Herb Polski

Pracownik Akademii Policji w Szczytnie wziął udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski modeli statków i okrętów klasy „C”. Zawody odbyły się w drugiej połowie kwietnia w Oleśnicy. W mistrzostwach brało udział ponad 90 modeli zawodników pochodzących z 3 krajów tj. Polski, Republiki Czeskiej i Ukrainy. Poziom wykonania modeli był bardzo wysoki zwłaszcza w klasie C-6 - modele plastykowe.

Nasz pracownik Sławomir Słoka startował w tym roku z trzema nowymi modelami w tym dwoma w klasie C-8 i jednym w C-6.

IJN Moogami krążownik w klasie C-6 został wykonany w skali 1:350, i za ten model Sławomir Słoka zdobył tytuł wicemistrza Polski. W klasie C-8 model USCGC BERNARD C. WEBBER, model w skali 1:350 kuter Straży Wybrzeża, zdobył również srebro.

Trzeci model wykonany w skali 1:700 USS AMERICA LHA-6 okręt desantowy, nie miał sobie równych i wygrał w swojej klasie. Ponadto model okrętu USS AMERICA został uhonorowany pucharem Dyrektora Biura Zarządu Regionalnej Organizacji LOK we Wrocławiu, za najlepszy model w klasie C-8.

Mistrzostwa Polski w Oleśnicy były również eliminacjami do Mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w tym roku we wrześniu w Bułgarii. Na wykonanie modelu USS AMERICA LHA-6, Sławek poświecił ponad 4 miesiące korzystając z drukarki 3D.

Sławomir Słoka ma w dorobku kilkanaście złotych i srebrnych medali Mistrzostw Polski, natomiast na arenie międzynarodowej Sławek zdobył 1 złoty i 3 srebrne medale Mistrzostw Świata. Gratulujemy naszemu mistrzowi i życzymy dalszych sukcesów

Tekst: Sławomir Słoka/DKS APwSz