Herb Polski

Członkowie Studenckiego Koła Kryminologicznego Causa Mali mieli mozliwość wziąć udział w wykładzie otwartym pt. „Samobójstwo jako problem społeczny”, który wygłosił prof. zw. dr hab. dr h. c. Brunon Hołyst – pionier suicudologii w Polsce, prawnik oraz profesor nauk prawnych specjalizujący się w zagadnieniach kryminalistyki i kryminologii, a także wiktymologii.

Wiosna w pełni! Pogoda dopisuje. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym - ruszyć w plener, a przy okazji wspomóc Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Komendant-Rektor Akademii Policji w Szczytnie mł. insp. dr Monika Porwisz oraz Komendant Centrum Szkolenia Straży Granicznej im. Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza płk SG Adam Pacuk, podpisali harmonogram o współpracy między tymi instytucjami.

Osoby

W dniach 6-10 maja 2024 r. w Turcji odbyło się drugie międzynarodowe spotkanie dotyczące programu Erasmus+, które zostało zorganizowane przez Anadolu Uniwersity w Eskieshir. Polskę reprezentował przedstawiciel Akademii Policji w Szczytnie, nadkom. dr Łukasz Kacprowicz – starszy wykładowca Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych APwSz.

Rozbity samochód

Czujność i spostrzegawczość wykładowców z Akademii Policji w Szczytnie być może zapobiegła kolejnej tragedii na drodze. Mundurowi wracając z uczelni do domu zauważyli na drodze volkswagena, którego styl jazdy wskazywał, że autem może poruszać się pijany kierowca. Auto miało uszkodzoną przednią oponę i jechało na samej feldze. Policjanci zareagowali i udaremnili kierowcy dalszą jazdę. Wynik policyjnego alkomatu szybko pokazał, że decyzja funkcjonariuszy była słuszna. 49-letni kierowca vw miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Instytut Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie zorganizował dla społeczności akademickiej wykład otwarty pt.  „Stosowanie środków przymusu bezpośredniego i broni palnej przez funkcjonariuszy – doświadczenia biegłego sądowego”.

Co roku 9 maja obchodzimy Dzień Europy – święto pokoju i jedności w Europie. I tego właśnie dnia policjanci, studenci, słuchacze oraz pracownicy cywilni Uczelni postanowili przekazać najcenniejszy dar życia, jakim jest krew.

Instytut Nauk Społecznych wystąpił z inicjatywą zorganizowania wykładu otwartego dla społeczności APwSz przeprowadzonego przez profesora z Poznania. Zaproszenie do współpracy w tej kwestii przyjęła dr. hab. Romana Łapa, prof. Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, która wygłosiła prelekcję pt. Mosty zamiast murów, czyli o prostym języku i skutecznej komunikacji.

8 maja rozpoczyna się kolejna edycja Tygodnia Bibliotek. Jest to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotek Polskich.

W poniedziałek (06.05.2024 r.) decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Policji dotychczasowego szefa warmińsko-mazurskiej Policji zastąpił insp. Mirosław Elszkowski, który do tej pory był Pierwszym Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

W sobotę, 4 maja br. p.o. Komendant-Rektor Akademii Policji w Szczytnie mł. insp. dr Monika Porwisz uczestniczyła w Centralnych Obchodach Dnia Strażaka. Podczas uroczystości Prezydent RP wręczył odznaczenia państwowe oraz awanse generalskie funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej. Natomiast z rąk szefa MSWiA Marcina Kierwińskiego nowi generałowie odebrali pamiątkowe szable. Ponadto blisko 300 funkcjonariuszy PSP zostało promowanych na pierwszy stopień oficerski.

Policjanci

Święto Narodowe 3 Maja jest jednym z najważniejszych świąt państwowych Rzeczypospolitej Polskiej. Obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Czteroletni, nazywany również Wielkim, 3 maja 1791 r. Ustawy Rządowej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, powszechnie znanej jako Konstytucja 3 maja - pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.

Flaga

2 maja to wyjątkowy dzień dla Polek i Polaków. Każdego roku świętujemy wówczas Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tego dnia eksponujemy Biało-Czerwoną w oknach czy na balkonach mieszkań i domów. Ten gest to wyraz naszego patriotyzmu i dumy z tego, że jesteśmy Polakami.

Policjanci

Utrwalanie obrazu za pomocą zdjęć daje nam możliwość dokumentowania naszej codzienności. Wspomnienia są ulotne a zdjęcia są czymś co pozwala nam przechowywać je dłużej.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć. Prezentujemy w niej przegląd wydarzeń, które miały miejsce na terenie Akademii Policji w Szczytnie w kwietniu 2024 roku - KWIECIEŃ W OBIEKTYWIE.

Zobacz jak zmieniała się polska Policja na przestrzeni ostatnich 20 lat.